Domácí úkoly 1. třída

PROJEKT HÝBEME SE HEZKY ČESKY

Naše ZŠ postoupila do finále soutěže HÝBEME SE HEZKY ČESKY díky Vaší podpoře z online hlasování. Další kolo hlasování probíhá v prodejnách PENNY od 2. 9. 2021 do 29.9. 2021 prostřednictvím útržku účtenky, kterou dostanete za nákup, jehož cena bude rovna 100 Kč nebo vyšší. Pro toto hlasování budou v prodejnách připraveny hlasovací boxy soutěžících. Podpořte, prosím, naši školu v tomto hlasování. DĚKUJEME.

Prosím přinést do školy jednu krabici vytahovacích kapesníčků. Děkuji.

20. 9.

DÚ: ŽA str. 11 cv. 3, 4 - čteme věty :), můžete procvičovat i slabiky na str. 12

K procvičení první slabiky můžete využít cvičení ZDE a ZDE (v interaktivní učebnici str.11 u cv. 1 a 2)

Nemocní:

ŽA - str. 11 celá, do sešitu se sluníčkem jsem předepsala slabiky MA, MÁ, každou jsme trénovali na jeden řádek, a také větu MÁMA MÁ      . Obtáhli jsme slova a dokreslili obrázek, např. jablíčko. Potom děti samy psaly větu a nakreslily obrázek např. MÁMA MÁ (kytičku). Odkaz ZDE

Uvol.cviky str. 8

Matematika - velká str. 9 (odkaz ZDE), malá str. 4 cv. 3, 4

16. 9.

Zítra máme sportovní den. Budeme sportovat v tělocvičně i na hřišti, proto si vemte oblečení pro obě varianty. Do školy stačí vzít batůžek se svačinou (školní svačiny děti dostanou), pitím, pouzdrem a deníčkem na úkoly. Nechali jsme si ve škole všechny učebnice kromě Živé abecedy, takže v případě deštivého počasí se máme z čeho učit. :)

DÚ: ŽA str. 10 cv. 3 - čteme slabiky, procvičovat můžete i na str. 12, příp. v sešitě Zdokonalujeme čtení str. 1

ZDE můžete procvičovat čtení na rychlost

Na školní e-mail dětí jsem poslala certifikáty na stažení učebnic do počítače. Pokud máte zájem, můžete využít.

ŽA str. 10 - odkaz ZDE

Uvol.cviky - str. 7

M - str. 8 - odkaz ZDE, prac. sešit (modrý) - str. 4 cv. 1, 2

15.9.

DÚ: do modrého sešitu se sluníčkem napsat řádek A a řádek M

14. 9.

DÚ: ŽA - str. 9 cv. 1 - číst (třeba i pozpátku, na přeskáčku)

Nemocní:

ŽA - dnes jsme probírali písmenko M - str. 8 celá, říkali jsme si básničku, kroužkovali v ní písmeno M - odkaz ZDE, na str. 9 jsme nedělali cv. 4 - odkaz ZDE

Uv.cviky - str. 6

13. 9.

DÚ: Matematika str. 6 cv. 2 - čteme počty teček na kostkách, můžete procvičovat i po sloupcích

ŽA - str. 7 celá - odkaz ZDE

Uvol.cviky - str. 5

M - str. 6 - odkaz ZDE

10. 9.

DÚ: Živá abeceda str. 6 cv. 3 - číst, aby bylo poznat krátké a dlouhé, u dlouhého mávneme rukou

Užijte si sluníčkový víkend a zkuste se zbavit bacilů :)

ŽA str 6 celá - odkaz ZDE

M - str. 5 - nestihli jsme ve cv. 3 vybarvování ve žlutém rámečku, máme hotové jen autíčko - odkaz ZDE

9. 9.

Domácí úkol - Živá abeceda str. 5 - cv. 1 číst řádky i sloupce, cv. 3 (čteme např. V aktovce mám pouzdro a sešit a učebnici a svačinu. Do aktovky patří...)

Nemocní:

ŽA str. 5 celá - u cv. 2 jsme nejprve 3x obtáhli velké A ve žlutém rámečku, potom jsme psali řádky - odkaz ZDE

Uvolňovací cviky - str. 4 - pozor na správné sezení, držení tužky, u spodního cviku jen klepeme tužkou (zápěstí jde nahoru - dolů), neděláme kolečka

M - str. 4 celá - odkaz ZDE

Pracovali jsme i v PS do matematiky (modrý malý), které máme ve škole. Můžete se pro něj stavit, ale není nutné. Dělali jsme 1. stranu.

8. 9.

Dnes jsme začali probírat první písmenko - A. Učíme se básničku na str. 4.

Nemocní:

ČJ - str. 4 celá - vymýšleli jsme slova začínající na A, učili jsme se básničku, cv. 2 - pojmenovali jsme obrázky, pokud začínalo slovo na A_, udělali jsme křížek (každé z dětí si pojmenuje obrázky a zakřížkuje podle sebe např. angrešt x srstky, pejsek x Alík - důležité je, že si umí zdůvodnit :)

Využít můžete video ZDE

M - str. 3 celá - můžete využít video ZDE

7. 9.

Dnes jsme procvičovali, co začíná např. na S, M,... hráli jsme hru "Hláska A tě probudí" - můžete zkoušet i doma.

Zítra se budeme učit první dvě hodiny, potom jdeme na Indiánské hřiště, kde proběhnou závody v běhu (Olympijský T-mobile běh). Nezapomeňte proto vhodné boty na běhání. Pokud se stihneme vrátit do školy na 5. vyučovací hodinu, budeme mít výtvarku.

6. 9.

Domácí úkol - Matematika str. 2 cv. 2, 3 - čteme řádky a sloupce, např. dvě židle, jeden stůl, tři kytky,.... potom zkoušíme přečíst co nejvíc na jedno nadechnutí :)

3. 9.

Dnes jsme v matematice ukazovali tolik prstů, kolik je na obrázku např. kytiček, koček, dětí...

Ve středu budeme závodit v běhu. První dvě hodiny budeme mít vyučování (ČJ a M), potom půjdeme na Indiánské hřiště.

Prosím, kontrolujte pravidelně vlasy, ve škole se objevily vši.

Doporučuji nedávat dětem v pondělí a v pátek, když je tělocvik, žádné řetízky. Na cvičení si je musí sundávat.

2. 9.

Dnes jsme se seznámili s housenkou Agátou. Učili jsme se s ní básničku (Živá abeceda str. 1), dokreslili jsme ji v sešitu Uvolňovací cviky.

Ve škole jsme si nechali Prvouku a Angličtinu (učebnici i PS).

1. 9.

Vítám všechny v novém školním roce.

Do pátku prosím o vyplnění všech papírů a Zápisníčku prvňáčka.

Zítra nabalte do školy všechny učebnice, sešity a pouzdro. Nezapomeňte na svačinku a oblečení na dvůr. :)

Těším se na vás zítra.

Co pořídit do 1. třídy?

• aktovka, pouzdro
  • přezůvky
  • podložka pod svačinu
  • pevné desky na učebnice, obaly na sešity A5 + A4
  • do pouzdra – pastelky, guma, ořezávátko, malé pravítko, nůžky
  • do Tv - pytlík, tričko, tepláky, mikina, tenisky na ven, cvičky se světlou podrážkou do tělocvičny

Všechny věci do školy dětem, prosím, podepište nebo označte pořadovým číslem dítěte

Co děti dostanou v balíčku pro prvňáčky?

stíratelnou tabulku, progressy, voskovky, tempery, vodovky, štětce, tužky a lepidlo

Škola zajistí nákup sešitů a dalších pomůcek do Vv, následně bude od rodičů vybírána platba za tyto potřeby 800 Kč.

září 2021

On-line